Buraxon bor gıda takviyesi insan sağlığına önemi.

Buraxon bor gıda takviyesi ve İnsan Sağlığı;Yapılan çalışmalar sonucunda hastalıkların %95-98’inin BOR Eksikliğinden kaynaklandığını tespit edilmiştir. Bor’un vücutta azalmasını tetikleyen 4 ana sebep vardır.
1-) Alüminyum folyo ve Alüminyum kaplar
2-) Kimyasal ilaçlar
3-) Kimyasal Gübre
4-) Kandidoz MantarıAluminyum Bor ile antogonsit, yani düşman kardeşler alüminyum giren hücrelerde bor çıkar. Kimayasal ilaç kullananlarda bor kendiliğinden yavaş yavaş yok olur. Kimyasal gübre kullanılan tarım alanlarda üretilen tahıl, sebze ve meyvelerde bor 0,25 mg’a kadar düşer ve organik tarım yapılan toprakta yetişen gıdalarda ise 20 mg bor bulunur. Kandidoz Mantarı bağırsaklarda saçak şeklinde çoğalır ve streç folyo gibi bağırsakları sarar ve kişinin bağırsakları besinlerdeki vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz vs emilimi minimum seviyeye düşer.

Böylece kişide önce halsizlik, dermansızlık, sonra alerjik hastalıklar, cilt hastalıkları, romatizma, depresyon, kalp damar hastalıkları görülmeye başlar.

 

Buraxon Bor vitamini, vücudun normal büyümesine ve sağlığına fayda sağlayan hayati bir mineraldir. Bor minerali, artrit ve osteoporoz gibi birçok tehlikeli dönemi doğal olarak yönetir ve menopoz semptomlarını da azaltmaya yardımcı olur. İnsan vücudunun kalsiyum ve magnezyum emmesi için vücudun doğal yeteneğini geliştirdiğine inanılmaktadır. Minerallerin faydaları vücut için çok önemlidir. Ancak çok bilinmeyen bor mineralinin faydaları tüm diğer minerallerden daha fazladır.

 

NOT: ÜRÜNLERİMİZDE TIBBİ BOR KULLANILMAKTADIR.

 

buraxon bor gıda takviyesi

insan sağlığına önemi- Bor Gıda Takviyesi faydaları